Vše o klubu

Klub čtenářů a předplatitelů sdružuje čtenáře vybraných médií vydavatelství CZECH NEWS CENTER a nabízí jim množství výhod.

Co získám členstvím v Klubu?

Na webech můžete pod svou zaregistrovanou přezdívkou diskutovat pod články, v diskuzních fórech, v galeriích můžete prezentovat své fotografie.

Pro každý tištěný časopis navíc Klub nabízí možnost listování: uvidíte stránky časopisu tak, jak je nebo byl v prodeji, a můžete si tak udělat obrázek o tom, zda dané číslo stojí nebo nestojí za koupi.

Předplatitelé navíc mohou všechna čísla předplaceného časopisu (včetně aktuálního) stahovat ve formátu PDF.

Jak se stát členem Klubu

Členem Klubu se může stát každý zdarma. Navíc je-li předplatitelem, získá další výhody. Postup je následující:

 1. Klepněte na tlačítko Zaregistrovat v nabídce vlevo
 2. Zvolte svoji přezdívku, zadejte platný e-mail a vytvořte si heslo. Můžete také zadat své skutečné jméno a příjmení, případně další údaje.
 3. Odešlete formulář. Následně vyčkejte, až vám e-mailem dorazí váš aktivační kód (tuto proceduru podnikáme proto, abychom ověřili, že jste zadali platný a zejména svůj vlastní e-mail)
 4. Podle instrukcí v e-mailu proveďte aktivaci. Pokud z jakéhokoli důvodu nelze aktivovat přímo z těla e-mailu, přejděte opět na titulní stránku klub.ostium.cz, klepněte na odkaz Aktivovat a aktivační kód zadejte.
 5. Přihlaste se. V levé části pak uvidíte svoji nabídku.

Jak získat předplatitelský kód a kam jej zadat?

Předplatitelský kód sestává z písmen a číslic a jednoznačně identifikuje vaše předplatného jednoho časopisu. To znamená, že pokud jste předplatitelem více časopisů vydavatelství CZECH NEWS CENTER a. s., máte pro každý časopis vlastní kód. Tento kód (případně více kódů) je nutné zadat do tohoto klubu – můžete tak učinit kdykoli po registraci a aktivaci svého účtu.

Předplatitelský kód vám bude doručen e-mailem po zaplacení předplatného. Pamatujte, že tento proces může několik dní trvat (zpracování vaší bankou a přijetí naší bankou může trvat až čtyři pracovní dny, dále je nutné zpracovat platbu předplatitelským systémem) – dejte nám prosím pět pracovních dní ode dne, kdy jste předplatné zaplatili.

Pokud vám předplatitelský kód nedorazí, nebo jste jej ztratili, vyžádejte si jej znovu na bezplatné telefonní lince 800 248 248.

Jakmile znáte svůj předplatitelský kód, postupujte takto:

 1. Přihlaste se svojí přezdívkou a heslem, které jste si zvolili při registraci do Klubu
 2. V levé nabídce klepněte na tlačítko Vlož předplatitelský kód
 3. Zadejte předplatilský kód a stiskněte tlačítko Aktivace předplatného
 4. Pokud máte více kódů (více předplacených časopisů), můžete po úspěšné aktivaci vložit ihned další.
 5. Nyní už můžete přejít do Archivu časopisů, zvolit svůj časopis, vybrat ročník a číslo a stáhnout si jej ve formátu PDF.

Mám několik přihlašovacích údajů a kódů, který je který?

Rozlišujte prosím několik identifikačních údajů, které jsme bohužel nuceni používat:

 • Jméno (přezdívka) a heslo – nastavujete si sami, záleží jen na vás, jaké si vyberete. Slouží k tomu, abyste se mohli přihlašovat snadno a nemuseli si vždy pamatovat další kódy. Vaše heslo vám pro připomenutí nejsme schopni zaslat, neboť jej v systému neukládáme (aby nemohlo být zcizeno). Jsme však schopni vám vygenerovat heslo nové, pokud o to požádáte.
 • Aktivační kód – používá se jen jednou při zakládání nového člena klubu, obdržíte jej v e-mailu. Tímto kódem pouze ověřujeme, že jste zadali platný a zejména vlastní e-mail. Po aktivaci tento kód můžete zapomenout, už vám nikdy k ničemu nebude.
 • Předplatitelský kód – dostává jej každý předplatitel při založení a zaplacení předplatného pro každý časopis zvlášť. Pomocí tohoto kódu prokazujete Klubu, že máte nárok na předplatitelské výhody. Kód je sestaven z písmen a číslic tak, aby nebyl uhodnutelný a nikdo tak vaše předplatitelské výhody nemohl čerpat místo vás.

Jak stahovat časopisy ve formátu PDF

Abyste mohli stahovat časopisy ve formátu PDF, musíte být předplatiteli časopisu, který chcete stáhnout. Stahovat můžete i archivní čísla, postupně je doplňujeme.

Nejdříve vyřiďte všechny klubové náležitosti (registrace, aktivace), pak přejděte do Archivu časopisů a vyhledejte číslo, o které máte zájem. Vedle jeho titulní stránky uvidíte odkaz umožňující stáhnout časopis ve formátu PDF.

Pokud odkaz na stažení PDF nevidíte nebo je neaktivní, pak ověřte, že:

 • Jste registrováni v klubu a jste aktuálně přihlášeni svým jménem a heslem
 • Máte časopis, jehož číslo chcete stahovat, předplacené a vaše platba za přeplatné již byla přijata a zpracována

Pokud splňujete uvedené podmínky a stále nevidíte odkaz na stažení PDF, kontaktujte prosím naši bezplatnou telefonní linku 800 248 248, operátorky vám problém pomohou vyřešit.